ІНФОРМУЄ СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ

Дата: 18.07.2022 16:19

Коли і як можна отримати рішення про надання статусу безробітного?

Реєстрація безробітного здійснюється в день подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного до обраного нею міського, районного, міськрайонного центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості особисто, під час безпосереднього відвідування, в електронній формі за допомогою засобів Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі - Портал Дія) або за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.

Рішення про надання статусу безробітного або відмову в наданні такого статусу приймається центром зайнятості не пізніше сьомого календарного дня з дня подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання (поновлення) статусу безробітного. Після чого безробітний отримує підтвердження на електронну пошту або на телефон про надання статусу безробітного та виплати допомоги із безробіття /або сповіщення про необхідність доопрацювання / або аргументована відмова.

Пункти 4, 17-19 Порядку реєстрації перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 №792, передбачають подання до центру зайнятості наступних документів:

- паспорт громадянина України;

-довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- документ про освіту (за наявності);

-трудова книжка (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості).

Ви можете звернутися до будь-якого центру зайнятості, у будь-який зручний для Вас спосіб та час, де фахівці служби зайнятості надаватимуть Вам соціальні послуги щодо сприяння у працевлаштуванні, враховуючи професійні навички, освіту, потреби ринку праці, стан здоров’я, а також повну інформацію про всі наявні вакансії, згідно чинного законодавства про зайнятість населення, та всебічно сприятимуть Вашому працевлаштуванню, а також розмістять  Ваше резюме у базі даних служби зайнятості.