Ковалівська громада

Київська область, Білоцерківський район

ІНФОРМУЄ СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ

Дата: 18.07.2022 16:09
Кількість переглядів: 21

Чи може ВПО працевлаштуватися за сумісництвом, якщо на основному місці роботи оформлено простій?

 

Працевлаштування внутрішньо переміщених осіб залишається одним з найгостріших питань Київської обласної служби зайнятості. Від цієї категорії громадян до фахівців центрів зайнятості поступають багато питань. Особливо від тих, у кого не розірвані трудові відносини. Чи може ВПО працевлаштуватися за сумісництвом, якщо на основному місці роботи оформлено простій? Чи можна при цьому працювати повний робочий час, а не на 0,5 ставки?

Згідно з нормами постанови КМУ від 4 березня 2015 р. № 81 на період проведення антитерористичної операції положення пунктів 2-4 постанови КМУ від 3 квітня 1993 р. №245 щодо тривалості роботи за сумісництвом заборони не застосовуються до працівників державних підприємств, установ і організацій, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції.

Тобто, на час дії воєнного стану для вимушених переселенців скасовано обмеження для роботи за сумісництвом, які стосуються часу тривалості роботи. Працівника можна оформити не лише на 0,5 ставки, але й на більшу тривалість робочого часу, в тому числі і на повний робочий день.

При прийнятті працівника на роботу за сумісництвом роботодавець має дотримуватися вимог ч. 4 ст. 24 КЗпП. За цією нормою працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням роботодавця, і повідомлення Державної фіскальної служби України про прийняття працівника на роботу.

Оскільки трудова книжка працівника знаходиться за основним місцем роботи, відповідно запис до неї про прийняття на роботу за сумісництвом може проводитись за бажанням працівника за основним місцем роботи на підставі витягу з наказу про роботу за сумісництвом.

Інформація про трудові відносини із сумісниками обов’язково відображається роботодавцями у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, тобто робота за сумісництвом зараховується до трудового стажу.

 

Отримайте он-лайн консультацію за допомогою телеграм-каналу Київського обласного центру зайнятості: https://t.me/+fnLlSCkuIls1ZjVi

Чат-бот Київського обласного центру зайнятості: @test1874661bot

Пропонуємо ознайомитися з інформацією щодо актуальних подій та змін у роботі Київської обласної служби зайнятості на наших

 Фейсбук-сторінці  (https://www.facebook.com/kyivobl),

 Інстаграм-сторінці (https://www.instagram.com/kobl_cz/)

 на сайті Київського ОЦЗ (https://kir.dcz.gov.ua/).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора